Ekonomi Haberleri | Mali Müşavir Ferdi Asım Hellaç

MB, yüksek enflasyonun gerekçelerini açıkladı

Merkez Bankası, Ağustos Ayı Fiyat Gelişmeleri raporunu yayınladı. TCMB, gıda, enerji, giyim ve dayanıklı tüketim mallarındaki fiyat artışlarına dikkat çekerek, çekirdek göstergelerin yıllık enflasyonu ve ana eğiliminin yükseldiğini vurguladı.

Devamı » 06 Eylül 2017

Prof. Dr. Şükrü Kızılot yaşamını yitirdi

Türkiye’nin önde gelen vergi uzmanlarından Prof. Dr. Şükrü Kızılot yaşamını yitirdi.

Devamı » 23 Ağustos 2017

Hellaç, yeni kitabını basına tanıttı

Zonguldak´ın Ereğli ilçesinde 2008 yılından itibaren serbest mali müşavirlik yapan mali müşavir Ferdi Asım Hellaç tarafından Zonguldak merkez ve ilçelerinde gelir vergisi mükellefleriyle birebir mülakat tekniği ile yapılan [..]

Devamı » 20 Temmuz 2017

Sosyal yardım alan 157 bin kişiye istihdam yolu açıldı

157 bin yoksul vatandaşın istihdamına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı destek verecek.

Devamı » 18 Temmuz 2017

TMSF´ye 879 şirket devredildi

Mart sonu itibariyle TMSF\'ye devredilen şirket sayısının 879 olduğu açıklandı. Yaklaşık 45 bin kişinin istihdam edildiği bu şirketlerin toplam aktif büyüklüğü 40.3 milyar TL\'yi buluyor.

Devamı » 25 Mayıs 2017

Genç Çiftçi projeleri desteklenecek

Kırsal alanda yaşayan genç çiftçilerin projeleri onaylanması halinde, Bakanlık tarafından genç çiftçilere otuz bin TL’ye kadar hibe ödemesi yapılacak. Ayrıntılar https://gencciftci.tarim.gov.tr adlı internet sitesinde yer alacak.

Devamı » 03 Nisan 2017

Kredi kartına bir ayar daha

Bankalar; müşteriden gelecek kart limitinin azaltılması, kartın iptali, sözleşmenin feshi gibi talepleri 7 gün içinde yerine getirmek zorunda olacak.

Devamı » 30 Mart 2017

KKDF ve tapu harçlarında indirim

Şirketlerin yurtdışından sağladığı 1 yıldan uzun vadeli TL kredilerinde KKDF sıfırlandı. Kat karşılığı ve hasılat paylaşımı inşaat sözleşmelerinde damga vergisi sıfırlandı.

Devamı » 15 Mart 2017

"KOBİ´lere verilen krediye 770 bin başvuru geldi"

Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanı Özlü, \"KOBİ’lerimize sıfır faizli 50 bin lira kredi vermeye başladık. Bu krediye 770 bin başvuru geldi. Gerekli şartları sağlayan bütün KOBİ’lerimizin peyderpey bu krediden yararlanmalarını sağlayacağız.\" dedi.

Devamı » 06 Mart 2017

KOSGEB´den KOBİ´lere 2017 yılı için 50 bin TL destek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk ÖZLÜ , 10 ŞUBAT 2017 tarihinde KOSGEB binasında,Sıfır Faizli Kredi Desteği başvurusunun açılışını gerçekleştirdi.

Devamı » 10 Şubat 2017

Ekonomi yönetiminde değişiklik olacak mı?

Ekonomi çevreleri ve AKP kulislerinde bir süreden beri ekonomi yönetimindeki çok başlı yapıdan duyulan rahatsızlık dile getirilirken, olası bir kabine değişikliği ile ekonominin söylem ve eylem birliği için tek bir isme teslim edileceği konuşuluyor.

Devamı » 31 Ocak 2017

'Karamsarlık trenine binmeyin ekonomi baharda canlanacak'

Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil, ekonomiyi canlandırmak için kamu-özel sektör arasında omuz omuza bir çaba olduğuna işaret ederek daha pozitif bir yıl beklediğini aktardı.

Devamı » 19 Ocak 2017