Ekonomi yönetiminde değişiklik olacak mı?

Ekonomi çevreleri ve AKP kulislerinde bir süreden beri ekonomi yönetimindeki çok başlı yapıdan duyulan rahatsızlık dile getirilirken, olası bir kabine değişikliği ile ekonominin söylem ve eylem birliği için tek bir isme teslim edileceği konuşuluyor.

Devamı » 31 Ocak 2017

'Karamsarlık trenine binmeyin ekonomi baharda canlanacak'

Garanti Bankası Genel Müdürü Ali Fuat Erbil, ekonomiyi canlandırmak için kamu-özel sektör arasında omuz omuza bir çaba olduğuna işaret ederek daha pozitif bir yıl beklediğini aktardı.

Devamı » 19 Ocak 2017

TÜRMOB´dan Türkiye faiz raporu

TÜRBOB, Türkiye´nin faiz raporunu yayımladı.

Devamı » 17 Ocak 2017

Kamu-Sen'den TÜİK'e 2016 yılı enflasyonu tepkisi

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, TÜİK’in açıkladığı 2016 yılına ilişkin enflasyon rakamlarının vatandaşların cebine yansıyan fiyat dalgalanmalarını karşılamadığını ileri sürdü.

Devamı » 03 Ocak 2017

BES'e giriş otomatik, çıkış serbest

Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreteri Eroğlu, Bireysel Emeklilik Sistemi\'ne ilişkin, \"Sadece sisteme giriş zorunlu. İlk katkı payı kesildikten sonra 2 ay içinde kişinin cayma hakkı vardır.\" dedi.

Devamı » 21 Aralık 2016

KOBİ'lere 50 bin liralık kredi yıl bitmeden dağıtılacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, \'KOSGEB\'in 50 bin liralık Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğine başvurup programdan yararlanma hakkını elde edenlere ödemeleri, 2016 yılı bitmeden yapılacak.\" dedi.

Devamı » 21 Aralık 2016

KOSGEB’den KOBİ’lere kredi desteği

50 Bin TL’lik Kredi Faiz Desteği için, KOSGEB Veri Tabanında güncel kaydı bulunan bütün KOBİ’ler başvuru yapabilecekler. 12 Ay Ödeme Yok, Toplamda 36 Ayda Geri Ödeme yapılacak.

Devamı » 14 Aralık 2016