Plastik poşetler için verilecek beyannameye ilişkin usul ve esaslar belirlendi

Çevre Kanununa ekli (1) sayılı listede yer alan ürünlerden plastik poşetler için ödenecek geri kazanım katılım payının beyanı ve tahsiline ilişkin usul ve esasları belirlendi.

Devamı » 08 Nisan 2019

Türkiye İMSAD: İnşaatta finansman sıkıntıları sürüyor

2018 yılını yüzde 2 küçülme ile kapatan inşaat malzemeleri sanayi üretimindeki gerilemenin 2019 yılında da devam ettiği belirtildi. Raporda inşaat sektöründe yaşanan mali sıkışıklığın nakit akışlarında daralmanın yeni yılda da devam ettiğine yer verildi.

Devamı » 05 Nisan 2019

Vergi beyannamelerinin beyan süreleri değişti

Bazı vergi beyannamelerinin verilme süreleri yeni bir belirleme yapılıncaya kadar uzatılmıştır.

Devamı » 29 Mart 2019

ATO Başkanı Baran: Stratejik alanlarda yerli üretim artırılmalı

ATO Başkanı Gürsel Baran, \"Türkiye\'nin, dünyadaki dijital dönüşümü yakalaması, katma değeri yüksek üretim gerçekleştirmesi ve 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için bilişim ürün ve hizmetlerini yerlileştirmesi gerekiyor.\" dedi.

Devamı » 04 Şubat 2019

2019 yılında vergiler yüzde 23,73 oranında artacak

2018 yılı için yüzde 23,73 (yirmi üç virgül yetmiş üç) olarak tespit edildi. 2019 yılında vergiler bu oranda artırılarak uygulanacak.

Devamı » 03 Aralık 2018

Türk lirası petrol baskısı altında

Enflasyon kasım ayında beklentilerden iyi geldi ancak dolar/TL yukarı yönde hareket ediyor. Uzmanlar, petrol fiyatlarında yaşanan sert yükselişin Türk lirasının negatif ayrışmasına neden olduğunu belirtirken, erken faiz indirimi endişelerine de dikkati çekiyorlar.

Devamı » 03 Aralık 2018

SGK kreş ve gündüz bakımevi yardımını prime tabi tutmadı

Kreş ve gündüz bakımevi hizmeti alan çalışanların her bir çocuğu için işveren tarafından kreş ve gündüz bakımevi hizmetini veren gelir veya kurumlar vergisi mükelleflerince yapılan ödemeleri SGK belli şartlar dahilinde prime tabi tutmadı

Devamı » 30 Ekim 2018